Řešíte, jak se zbavit divočáků? Rozrytá pole, vinohrady a zahrady divokými prasaty jsou s pachovým ohradníkem minulostí. Pojďme si společně ukázat, jak použít pachový ohradník, a ochránit tak vaše pozemky před černou zvěří.
Divoká prasata aneb kdo je černá zvěř?
Pro divoká prasata se v mysliveckém prostředí vžil název černá zvěř, který se používá také v běžné mluvě. Mezi černou zvěř se dříve řadili také medvědi, tur nebo zubr. Divočáci se živí kořínky, hlízami rostlin, larvami brouků, žížalami, krtky, ale nepohrdnou ani myší. Jak je z výčtu patrné, jejich potrava žije v zemi a z půdy si ji proto musí vyhrabat. Nám lidem ale vznikají škody na majetku v podobě rozrytých trávníků nebo uhynulých plodin, které odejdou na následky obnažených kořenů.
Škody na polích způsobené divokými prasaty
Největší škody prasata způsobují právě na polích, kde rozrytím půdy zničí také úrodu. Většinou se jedná o pole s pšenicí, bramborem, kukuřicí nebo hrachem. K ochraně polí však dobře poslouží právě pachový ohradník na pole, který se osvědčil u řady našich zákazníků. Mezi produkty na ochranu zemědělských plodin najdete také pachové ohradníky proti vysoké zvěři, která dokáže vmžiku sežrat celou úrodu.
Divoká prasata a škody na vinohradech
Stejně jako na polích, také na vinohradech dokáží divoká prasata napáchat značné škody. Do svého jídelníčku totiž rádi zařadí nejen vinnou révu, ale v některých případech také kmeny stromů. Vinohrady se proto musí chránit před okusem vinné révy i okusem keřů a stromků. V ochraně vinohradů však pachové ohradníky vykazují skvělé výsledky. Další tipy, jak na ochranu vinohradu, vám nabídne naše poradna.
Nezvaní návštěvníci zahrad
Ve výčtu nesmíme samozřejmě zapomenout ani na rozryté zahrady nebo golfová hřiště, na což jsou specialisté právě divočáci. Na zahradách je opět lákají pěstované plodiny, ale zničit mohou také trávník, pod kterým se skrývají žížaly nebo další půdní živočichové. V kombinaci s krtkem tak můžete mít během chvíle po krásném anglickém trávníku i po velmi pracně udržovaném greenu. Přitom stačí pořídit pachový ohradník na ochranu trávníků a zahrad. Vaše zahrady i hřiště na golf tak budou v bezpečí nejen před divokými prasaty, ale také před krtky, proti kterým lze bojovat také pomocí pachového ohradníku.
Pachové ohradníky nejen proti divokým prasatům
Ať už vás trápí divočáci nebo jiná lesní zvěř, pachové ohradníky vám poslouží jako skvělá ochrana proti škůdcům. Při výrobě pachových koncentrátů si dáváme záležet na složení pachových ohradníků, abychom vám mohli nabídnout bezkonkurenční kvalitu pachových odpuzovačů zvěře, které navíc fungují také za mrazivého počasí. Pokud však hledáte prostředek na likvidaci škůdců s pachovým ohradníkem nepochodíte. Koncentráty pachových ohradníků totiž vyrábíme z látek bezpečných pro zvěř. Zvěř tedy odpudí, ale neublíží jí.
Princip pachových ohradníků
Jak tedy pachové ohradníky odpuzují zvěř? Velmi jednoduše. Jako odpuzovač škůdců používáme pachový koncentrát, jehož vůně napodobuje pach přirozených nepřátel daného druhu. Vlivem slunečního záření se pach z ohradníku uvolňuje, a tím dává zvěři jasný signál, aby do vymezeného prostoru nevstupovala.
Přestože jsou pachové ohradníky proti lesní zvěři neinvazivním způsobem plašení zvěře, vykazují skvělé výsledky. Podle referencí na pachové ohradníky s nimi zákazníci slaví úspěchy. Podělte se s námi o svůj názor na pachové ohradníky také vy.
Z čeho se skládá pachový ohradník
Každá sada pachového ohradníku se skládá z pachového koncentrátu a příslušenství k pachovým odpuzovačům. Koncentrát se vždy vybírá podle složení pachového ohradníku vhodného pro daný druh zvěře nebo způsobu použití pachového plašiče. Podle použití se volí také nosič pachového ohradníku. U nás najdete biodegradabilní nosič BIO10-PO, biodegradabilní nosič BIO10-S, pěnu pro pachové ohradníky a dřevitou vlnu určenou především pro krtky.
Vyšší účinnosti pachového ohradníku dosáhnete při koupi adaptéru, který koncentrát chrání před okolními vlivy. V otevřeném prostředí bez stromů a keřů se vám budou k umístění pachových plašičů navíc hodit dřevěné kůly.
Pachové ohradníky pro divoká prasata
Pokud hledáte spolehlivý plašič divočáků pak rozhodně vyzkoušejte naše pachové ohradníky proti divočákům, které se mohou chlubit nejlepšími recenzemi.
K ochraně před prasaty na našem e-shopu najdete:
- samostatný koncentrát pachového ohradníku na divoká prasata
- sadu pachového ohradníku s 20 ks nosiče
- sadu pachového ohradníku se 100 ks nosiče
Instalace a aplikace pachového ohradníku
Před montáží pachového ohradníku proti divokým prasatům si nejdřív rozmyslete, kudy a v jaké délce chcete, aby zradidla na černou zvěř vedla. Od délky ohrady se totiž odvíjí také potřebné množství koncentrátu na nosič. Spotřebu pachového koncentrátu si můžete jednoduše spočítat v naší chytré kalkulačce.
Co se týče rozmístění pachového ohradníku na divoká prasata, pokud se v okolí nachází dostatečné množství keřů, stromů, sloupů či dalších vhodných objektů máte vystaráno. V opačném případě doplňte prostor kůly tak, aby rozestupy mezi jednotlivými pachovými ohradníky na černou ve výsledku byly 5 m.
Na vybraná místa poté umístěte adaptéry. Do nich následně vložte vybrané nosiče a aplikujte koncentrát. Aplikace pachového ohradníku se provádí tak, že do nosiče vstříknete koncentrát pachového ohradníku ve třech bodech po dobu 1 sekundy.
Použití a údržba pachového ohradníku
Na instalaci, údržbě ani použití pachového ohradníku opravdu není nic složitého. Jak tedy používat pachový ohradník? Pachový plašič prasat stačí namontovat a poté podle potřeby obnovovat pachový koncentrát. Opětovná aplikace se většinou provádí jednou za 2–4 týdny. Při velmi nevhodných klimatických podmínkách nebo při velké koncentraci divokých prasat odpuzovač divočáků znovu aplikujte třeba již po 2 týdnech.
Další tipy a rady k pachovým ohradníkům se dočtete v metodice k pachovým ohradníkům.
Pachové koncentráty s elektrickým ohradníkem proti divokým prasatům
Pokud potřebujete zvýšit účinnost ochrany před černou zvěří či dalším škůdcům, můžeme vám vřele doporučit kombinaci pachového a elektrického ohradníku. Elektrické ohradníky proti divokým prasatům totiž vytvoří pevnou bariéru na místech, kam nechcete, aby se lesní zvěř dostala.
Elektrické ohrady, stejně jako pachové plašiče zvěře, patří mezi bezpečné způsoby, jak se zbavit škůdců. V elektrických ohradnících pro prasata prochází pouze malé množství proudu, které prasatům neublíží. Se správným uzemněním elektrické ohrady se navíc nemusíte obávat ani problémů způsobených úderem blesku.
Do sad pachového a elektrického ohradníku pro prasata jsme zvolili kombinované neboli bateriové zdroje k elektrickým ohradníkům. Ohradníky s bateriovým zdrojem lze totiž napájet jak ze sítě, tak z baterie, či kombinací obojího. Snadno tak můžete chránit také odlehlá pole bez přístupu k elektrickému proudu.
V naší nabídce najdete 2 sety pachového a elektrického ohradníku na divoká prasata. Jedná se o:
- sadu pachového a elektrického kombinovaného ohradníku s výkonem 5 J
- sadu pachového a elektrického kombinovaného ohradníku s výkonem 4 J
Pachové ohradníky na ochranu proti srážce s divokými prasaty
Nejen jeleni, srny a daňci končí pod koly aut. Srážkou s auty jsou ohroženy také lišky nebo divoká prasata. Proto v naší nabídce najdete také pachové ohradníky na ochranu silnic proti srážce se zvěří. Myslete na lesní zvěř a předejděte srážce s vozidly. Nainstalujte pachové ohradníky podél komunikací.
Ochrana proti africkému moru prasat
Sadu pachového ohradníku na prasata lze použít nejen k ochraně vašeho majetku, ale také k ochraně divočáků proti africkému moru prasat. Jak je to možné? Pachovými ohradníky vymezíte prostor, čímž vytvoříte neviditelnou ohradu pro prasata, ze které divočáci neodejdou. Nakažená černá zvěř tak zůstane na jednom místě a neohrozí zdravá divoká prasata anebo prasata domácí. Vymezený prostor navíc pomůže myslivcům s odlovem nakažených divočáků.
Komentáře ke článku
Vložit komentář